Energetika és mérnöki szolgáltatások

Adásvétel energetikai tanúsítvány nélkül NEM LEHETSÉGES, MERT?

Energetikai tanúsítvány, egyáltalán miről is van szó?

Az energetikai tanúsítvány egy okirat. Akkor lehet rá szüksége, ha bérbe adna, eladna vagy építkezésbe fogna. Ez az irat tartalmazza az ingatlan energetikai besorolását is.

Az energetikai tanúsítványban feltüntethető, hogy mennyire jól használja fel az energiát az adott ingatlan. Ez alapján lehet AA++ (minimális energiaigényű), de például JJ (kiemelkedően rossz) besorolású is.

Ezt a tanúsítványt kapja meg a potenciális vásárló, bérlő.

Kinek fontos az energetikai tanúsítvány?

Vevőként fontos lehet ennek az energetikai tanúsítványnak a szemrevételezése. Ez alapján ugyanis átláthatjuk az ingatlan hőbefogadását és kibocsátását is. A szigetelésről is lehetnel információk, milyen a fűtési vagy a meleg víz ellátási rendszere.

Ingatlan értékesítőként is fontos lehet ez az irat. Többek között azért is, hogy a vevő utólag ne tudjon reklamálni. Ennek a papírnak köszönhetően ugyanis minden adatot közlünk, így a továbbiakban nincs ezekkel dolgunk.

Pont amiatt, hogy ilyen fontos mind a két félnek az ingatlan felmérés, nem is beszélhetünk igazán adásvételről energetikai tanúsítvány nélkül.

Mire tér ki az energetikai tanúsítvány?

Az energetikai tanúsítvány elkészítése során olyan dolgokra kell odafigyelni, mint a:

  • fajlagos hőveszteség-tényező kiszámítása
  • a nettó fűtési hőenergia-igény felmérése
  • energiaigények kiszámítása

Ám mégis két fő tényezőt kell kiemelni. Ezek a:

  • Milyen a határoló szerkezetek szigetelő képessége, ennek hatására mekkora a hőveszteség, valamint
  • a hőveszteség milyen energiaforrásból van pótolva

Energetikai tanúsítvány nélkül tehát adásvétel nem tud létrejönni. Továbbá bérbeadásnál is elengedhetetlen.

Keressen fel bátran szakembereket, például a Mérnök Tendert, ahol szakértői véleményt is kérhet. A cég munkatársai foglalkoznak többek között ingatlanfelméréssel, műszaki ellenőrzéssel, de energetikai tanúsítványokkal is.

Keresse fel a mernoktender.hu-t, kérjen ajánlatot és menjen biztosra!