Épületgépészet, Fűtő és hűtő berendezések

Minden, amit a fűtés rendszer átmosásról tudni érdemes

Maximumon üzemel a kazán, mégis hűvös van a lakásban? A fűtés rendszer átmosása segíthet a problémán!

A központi rendszerek egyik jellegzetes hibája a gyengén, esetleg foltokban melegedő radiátorok jelensége. Előfordulhat, hogy a kazán nagyfokú működése mellett is a padlófűtés vagy a radiátorok hidegek maradnak. Ezen probléma orvoslására a fűtés rendszer átmosás hatékony megoldást nyújthat.

A problémát több tényező is kiválthatja, azonban mindegyiken segíthet a fűtés rendszer átmosás:

  • Lerakódó olaj és egyéb szennyeződések a csövekben és radiátorokban, amelyek még a gyártásból maradtak fenn
  • Fűtésiszap, vagy más néven vasoxid keletkezik a használat során
  • Vízköves radiátorok, kazán vagy csövek

A felsorolt problémák elháríthatók, a fűtés rendszer átmosásával!

A fűtés rendszer átmosását nem ajánlatos házilag végezni, ugyanis jelentős kárt okozhat a rendszerben a szakszerűtlen kezelés. Szakképzett munkatársaink könnyedén elvégzik a fűtési rendszer átmosást, Önnek nem érdemes hasonlóval vesződni. Ilyenkor általában egy hőkamera segítségével átvizsgálásra kerül a rendszer, a hőfoltok és a dugulások megállapítása után pedig megtörténik a fűtés rendszer átmosása.

Fűtés rendszer átmosásra vonatkozó árajánlattal kapcsolatban, hívja a +36 30 527 3950-es telefonszámot!